Szybki test na koronawirusa kota (FCoV Ag)

Koronawirus kotów (FCoV) jest powszechną infekcją wirusową u kotów. Koronawirus kotów przenoszony jest drogą kałowo-doustnąi zaraża głównie enterocyty. Koty mogą zarażać się w sposób ciągły i stale lub sporadycznie wydalać wirus z kałem. 40% lub więcej kotów zostanie zarażonych wirusem w pewnym momencie swojego życia i większość właścicieli nie będzie o tym wiedzieć. Na ogół powoduje on bezobjawowe zakażenie, ale może powodować łagodne biegunki, które mogą trwać nawet do kilku dni. Wymioty występują w mniejszej liczbie przypadków i zazwyczaj nie są zauważalną oznaką choroby.
W bardzo małym procencie kotów, wirus mutuje i powoduje śmiertelną chorobę zwaną zakaźnym zapaleniem otrzewnej kotów (FIP), która nie ma lekarstwa.

Za pomocą szybkiego testu diagnostycznego REDTEST FCoV Ag Test możesz wykryć, czy Twój kot był narażony na kontakt z kocimi koronawirusami.

Kaseta REDTEST
Pojemnik z buforem

Szybki test na koronawirusa kota (FCoV Ag)

Materiał do badania:
Płyn opłucnowy
Płyn wodobrzuszny
Kał
Zestaw z testem zawiera:
  • Kaseta REDTEST
  • Jednorazowy kroplomierz
  • Instrukcja obsługi

Jak wykonać szybki test FCoV Ag?

Rozpakuj test

Wyjmij kasetkę z opakowania i umieść na płaskiej powierzchni

Aplikuj roztwór

Jeżeli jest to płyn w opłucnej lub wodobrzuszu, należy za pomocą pipety umieścić 1 kroplę (ok. 40μL ) przygotowanej próbki płynu w otworze "S" kasetki testowej. Następnie natychmiast dodać 2 krople (ok. 80μL) buforu testowego do otworu testowego.

Jeżeli jest to próbka kału, należy zebrać za pomocą wymazówki kał kota. Włożyć wymazówkę do probówki z buforem testowym w celu rozcieńczenia. Dobrze wymieszać w celu uzyskania odpowiedniego roztworu.

Poczekaj

Poczekaj 15-20 minut. Odczytaj wyniki.
UWAGA! Wyniki odczytane wcześniej lub później mogą być zafałszowane

Sprawdź wynik

Wynik pozytywny: pojawiają się dwie kolorowe linie - linia kontrolna i linia testowa.
Wynik negatywny: pojawia się jedynie linia kontrolna.
Wynik nieprawidłowy: nie pojawia się żadna linia w obszarze kontrolnym.

Gdzie kupić szybki test diagnostyczny FCoV Ag?