Test na kaliciwirus u kotów FCV Ag

Kaliciwirus kotów (FCV) jest wysoce zakaźnym patogenem. Zakażone koty mogą rozprzestrzeniać zakażenie drogą nosową, doustną lub spojówkową.
Do zakażenia dochodzi zazwyczaj w bezpośrednim kontakcie z wydzieliną pochodzącą od kotów ostro zakażonych i będących nosicielami. Jednakże, wirus przetrwa w środowisku i pozostaje zakaźny przez okres do jednego miesiąca na suchych powierzchniach w temperaturze pokojowej, a nawet dłużej w chłodniejszych warunkach. Objawy kliniczne u kotów zarażonych wirusem FCV mogą rozwijać się w sposób ostry, przewlekły lub w ogóle nie występują. Do ostrych objawów wirusa FCV zalicza się gorączkę, zapalenie spojówek, wydzielinę z nosa, kichanie, kulawiznę, a także owrzodzenie jamy ustnej (zapalenie jamy ustnej). Ponadto, przy wtórnym zakażeniu bakteryjnym może rozwinąć się zapalenie płuc. Duża zmienność objawów klinicznych w poszczególnych przypadkach FCV związana jest ze względną zjadliwością różnych szczepów wirusa. VS-FCV może powodować szybką epidemię, przy śmiertelności sięgającej 67%. Koty poważnie dotknięte zakażeniem FCV wymagają intensywnej opieki weterynaryjnej i nawodnienia.
Po wyzdrowieniu z ostrej choroby większość kotów nie zwalcza zakażenia przez około 30 dni, chociaż mniejszość z nich wydala wirus na znacznie dłuższy czas, prawdopodobnie przez całe życie. Koty nosiciele mogą, ale nie muszą wykazywać żadnych objawów zakażenia, kiedy aktywnie wydalają kaliciwirusa i stanowią ważne źródło zakażenia dla wrażliwych kotów. Kotki, które są nosicielami tego wirusa, mogą również przenieść zakażenie na swoje nowo narodzone kocięta.
Nie ma znanych źródeł ani alternatywnych żywicieli dla FCV, a ludzie nie są podatni na zakażenia.

Dzięki naszemu testowi REDTEST FCV Ag możesz szybko wykryć zakażenie kaliciwirusem u swojego kota i zapewnić mu odpowiednią opiekę i leczenie wspomagające.

Kaseta REDTEST
Pojemnik z buforem

Test wykrywający antygen kaliciwirusa kotów

90.5
Czułość
94.4
Swoistość
Materiał do badania:
Wydzielina nos/oko/odbyt
Surowica
Osocze
Zestaw z testem zawiera:
  • Kaseta REDTEST
  • Pojemnik z buforem
  • Wymazówka
  • Pipeta
  • Instrukcja obsługi

Jak wykonać test FCV Ag?

Rozpakuj test

Wyjmij kasetkę z opakowania i umieść na płaskiej powierzchni

Przygotuj roztwór

Pobierz próbkę i dodaj ją do bufora testowego. Wymieszaj próbkę z buforem. Jak najszybciej dodaj 3 krople roztworu do okienka testowego "S".

Poczekaj

Poczekaj 5-10 minut. Odczytaj wyniki.
UWAGA! Wyniki odczytane wcześniej lub później mogą być zafałszowane

Sprawdź wynik

Wynik pozytywny: pojawiają się dwie kolorowe linie - linia kontrolna i linia testowa.
Wynik negatywny: pojawia się jedynie linia kontrolna.
Wynik nieprawidłowy: nie pojawia się żadna linia - test nieważny.

Ze względu na często występującą postać uśpioną choroby - dla całkowitej pewności należy wysłać próbki do laboratorium i potwierdzić wyniki inną metodą.

Gdzie kupić test immunochromatograficzny FCV Ag?