Test diagnostyczny antygenu CPV/CCV Ag u psów

Parwowiroza (CPV), zwana również psim tyfusem, najczęściej atakuje młode psy, do 6 miesiąca życia, przed wykonaniem kompletu szczepień. Najbardziej wrażliwe są szczenięta do 4 dnia życia, potem śmiertelność spada. Niekiedy może również dotyczyć nieszczeponych psów dorosłych. Do infekcji dochodzi poprzez kontakt z odchodami zakażonych zwierząt. Główne objawy związane z jelitową postacią zakażenia parwowirusem psów to: ciężka i krwawa biegunka, senność, anoreksja, gorączka lub hipotermia, wymioty, wzdęcia i utrata masy ciała. Utrzymujące się wymioty i biegunka mogą powodować szybkie odwodnienie, a uszkodzenie jelit i układu odpornościowego może spowodować wstrząs septyczny. Choroba u młodych psów postępuje bardzo szybko, więc nie należy zwlekać z wizytą u weterynarza. Większość zgonów z powodu parwowirusa następuje w ciągu 48 do 72 godzin po wystąpieniu objawów klinicznych. CPV cechuje się około 40% śmiertelnością.
Koronawirus psów (CCV) jest wirusem wywołującym u psów wysoce zakaźną chorobę jelit. Koronawirus replikuje się wewnątrz jelita cienkiego i jest ograniczony do górnych dwóch trzecich jelita cienkiego i lokalnych węzłów chłonnych. Najczęstszym źródłem zakażenia wirusem CCV jest ekspozycja na odchody zarażonego psa. U psów zakażonych koronawirusem obserwuje się następujące objawy: brak apetytu, smutek i apatię. Następnie pojawia się wodnista biegunka, często w kolorze żółto-pomarańczowym, z krwią i śluzem. Wczesna interwencja medyczna jest kluczowa w skutecznym leczeniu ciężkich przypadków.

Z szybkim testem diagnostycznym REDTEST na CPV+CCV Ag możesz rozróżnić, czy Twój pies został zakażony wirusem CPV czy CCV.

Kaseta REDTEST
Pojemnik z buforem
Wymazówka

Test diagnostyczny antygenu CPV/CCV Ag

Materiał do badania:
Kał
Wymiociny
Zestaw z testem zawiera:
  • Kaseta REDTEST
  • Pojemnik z buforem
  • Jednorazowy kroplomierz
  • Wymazówka
  • Instrukcja obsługi

Jak wykonać test kasetowy CPV/CCV Ag?

Rozpakuj test

Wyjmij kasetkę z opakowania i umieść na płaskiej powierzchni

Przygotuj roztwór

Materiał pobrany za pomocą wymazówki umieść w pojemniku z buforem i dobrze wymieszaj.
UWAGA! ILOŚĆ MATERIAŁU UMIESZCZANEGO W POJEMNIKU Z BUFOREM NIE MOŻE BYĆ ZBYT DUŻA - ROZTWÓR BĘDZIE ZA GĘSTY I TEST OKAŻE SIĘ NIEWAŻNY

Aplikuj roztwór

Przy pomocy kroplomierza umieść po trzy krople przygotowanego roztworu w każdym okienku testowym.

Poczekaj

Poczekaj 5-10 minut. Odczytaj wyniki.
UWAGA! Wyniki odczytane wcześniej lub później mogą być zafałszowane

Sprawdź wynik

Wynik pozytywny: pojawiają się dwie kolorowe linie - linia kontrolna i linia testowa.
Wynik negatywny: pojawia się jedynie linia kontrolna.
Wynik nieprawidłowy: nie pojawia się żadna linia w obszarze kontrolnym.

Gdzie kupić test immunochromatograficzny CPV/CCV?