Test diagnostyczny ANA+LYM+EHR Ab u psów

Anaplazmoza (ANA) jest chorobą zakaźną posiadającą dwie formy. Pierwsza z nich wywoływana jest przez Anaplasma fagocytophilium i przebiega w postaci zakażenia białych krwinek. Drugi typ anaplazmozy psów jest wywoływany przez Anaplasma platys i przebiega pod postacią zakażenia płytek krwi. Anaplazmoza jest chorobą odkleszczową przenoszoną w Polsce przez kleszcza pospolitego (Ixodes ricinus). Najczęstsze objawy kliniczne zakażenia to gorączka, osłabienie lub letarg, bóle stawowe, powiększenie węzłów chłonnych czy powiększenie śledziony. Czasami występuje również brak apetytu, wymioty lub biegunka. W leczeniu stosuje się 30-dniową antybiotykoterapię. Przy prawidłowym leczeniu rokowanie jest dobre.
Erlichiozę (EHR) wywołują riketsje z rodziny Ehrlichia (Erlichia canis i Erlichia risticii), któych nosicielem jest powszechny w Polsce kleszcz pospolity (Ixodes ricinus). Zwierzęta zakażone E. canis mogą doświadczyć kombinacji objawów, w tym gorączki, senności, utraty wagi, limfadenopatii, obrzęku przydatków, licznych krwawień, wydzieliny z nosa i oczu oraz napadów padaczkowych. Leczenie trwa zazwyczaj cztery tygodnie.
Borelioza (LYM), nazywana również chorobą z Lyme, to choroba przenoszona przez kleszcze. U większości psów borelioza przebiega bezobjawowo, a objawy klinieczne pojawiają się nawet po kilku miesiącach od zakażenia. Najczęstsze objawy boreliozy to: utrata apetytu, smutek, gorączka, bóle stawów i kulawizna, spadek wagi. Antybiotykoterapia trwa przeważnie cztery tygodnie. Usunięcie kleszcza do 48h zmniejsza ryzyko zarażenia boreliozą.

Szybki test diagnostyczny REDTEST na obecność przeciwciał ANA+LYM+EHR służy do wykrywania obecności przeciwciał Anaplasma platys, Borrelia burgdorferi i Ehrlichia canis w próbce krwi psa.

Kaseta REDTEST
Pojemnik z buforem

Test diagnostyczny antygenu ANA+LYM+EHR Ab

Materiał do badania:
Surowica
Osocze
Krew pełna
Zestaw z testem zawiera:
  • Kaseta REDTEST
  • Pojemnik z buforem
  • Jednorazowa pipeta
  • Instrukcja obsługi

Jak wykonać test kasetowy ANA+LYM+EHR Ab?

Rozpakuj test

Wyjmij kasetkę z opakowania i umieść na płaskiej powierzchni

Przygotuj próbkę

Pobraną próbkę (20µl) umieść w buforze i dobrze wymieszaj.

Dodaj bufor

Dodaj 3 krople roztworu (ok. 120µl) do każdego okienka testowego.

Poczekaj

Poczekaj 5-10 minut. Odczytaj wyniki.
UWAGA! Wyniki odczytane wcześniej lub później mogą być zafałszowane

Sprawdź wynik

Wynik pozytywny: pojawiają się dwie kolorowe linie - linia kontrolna i linia testowa.
Wynik negatywny: pojawia się jedynie linia kontrolna.
Wynik nieprawidłowy: nie pojawia się żadna linia w obszarze kontrolnym.

Gdzie kupić test immunochromatograficzny ANA+LYM+EHR Ab?