Test antygenowy SARS-CoV-2

Szybko, tanio, skutecznie

Jeśli potrzebujesz szybkiego i zarazem taniego testu wykrywającego koronawirusa który ma czułość na poziomie 90% - test antygenowy SARS-CoV-2 to jest właśnie ten którego szukasz!
Wyłącznie do profesjonalnej diagnostyki in vitro.

Wyprodukowane w Polsce

*Instrukcja przedstawia wykonanie testu dla próbki z wymazu z gardła. Dokładną instrukcję można zobaczyć w dziale materiałów do pobrania na końcu strony internetowej.

Film instruktażowy przedstawiający w jaki sposób przeprowadzić test na antygeny SARS-CoV-2

Interpretacja wyniku testu antygenowego SARS-CoV-2

Wynik pozytywny

Pojawią się dwie zabarwione linie. Jedna linia zawsze powinna się pojawić w obszarze kontrolnym (C) a druga powinna pojawić się w obszarze testowym (T).

Intensywność koloru w regionach linii testowej może się różnić w zależności od stężenia SARS-CoV-2 obecnego w próbce. W związku z tym, każdy odcień koloru w regionie linii testowej powinien być uważany za pozytywny i jako taki odnotowany.

Wynik negatywny

Pojawi się tylko jedna kolorowa linia w obszarze kontrolnym (C). Nie pojawi się żadna linia w obszarze testowym (T).

Wynik nieprawidłowy

Kontrola jakości

Test obejmuje wewnętrzne kontrole proceduralne. Kolorowa linia występująca w obszarze kontrolnym (C) jest wewnętrzną kontrolą proceduralną. Potwierdza ona wystarczającą objętość próbki i prawidłową technikę proceduralną. Normy kontrolne nie są dostarczane wraz z tym zestawem; jednakże zaleca się, aby badania pozytywne i negatywne były sprawdzane w ramach dobrej praktyki laboratoryjnej, służącej do potwierdzania procedury badania oraz do weryfikacji prawidłowego wykonania badania.

Nie pojawia się linia w obszarze kontrolnym (C). Niewystarczająca objętość
próbki lub niewłaściwe techniki proceduralne są najbardziej prawdopodobnymi przyczynami
nieprawidłowego pojawiania się linii kontrolnej.

Elementy zestawu

Materiały dostarczone
  • Saszetka zawierająca test kasetkowy i desykant
  • Bufor
  • Sterylna wymazówka i probówka na próbki
  • Instrukcja obsługi
Materiały wymagane, ale nie dostarczone
  • Pojemnik do pobierania próbek
  • Minutnik

Jak działa test antygenowy SARS-CoV-2

Antygeny są to białka występujące na powierzchni wirusa umożliwiające jego identyfikację. Podczas testu, antygen SARS-CoV-2 w próbce oddziałuje z przeciwciałem monoklonalnym anty-SARS-CoV-2 sprzężonym z cząsteczkami barwnika. Dzięki temu, jeżeli w próbce znajduje się wirus SARS-CoV-2, w odpowiednim miejscu kasety testowej pokazuje się kolorowa linia.

Należy pamiętać, że ujemny wynik testu może wystąpić, jeśli poziom ekstrahowanego antygenu w próbce jest niższy niż czułość testu lub jeśli uzyskano próbkę niskiej jakości.

Kup teraz!

Materiały do pobrania

Certyfikat

Instrukcja

Szczegółowa instrukcja zawierająca dodatkowe informacje o teście na antygeny SARS-CoV-2(COVID-19)