Test na przeciwciała COVID-19

Szybko, tanio, skutecznie

W razie potrzeby skontrolowania organizmu na obecność przeciwciał IgG/IgM, najlepszym wyborem będzie test na przeciwciała COVID-19
Wyłącznie do profesjonalnej diagnostyki in vitro.

Wyprodukowane w Polsce

Przeciwciała COVID-19
O czym może świadczyć

Obecność przeciwciał IgM i IgG

Miano przeciwciał anty-SARS-CoV-2 klasy IgM narasta w pierwszych dniach po wystąpieniu objawów klinicznych, a następnie stopniowo maleje. Ponadto dane kliniczne wskazują, że poziom wykrywanych przeciwciał IgM jest wyższy u chorych w ciężkimi objawami w porównaniu do miana tych przeciwciał u pacjentów ze skąpo objawową postacią COVID-19.

Przeciwciała IgG są przeciwciałami tzw. pamięciowymi, czyli występują po przebyciu zakażenia danym wirusem, np. SARS-CoV-2. Ich obecność wskazuje na rozwinięcie humoralnej odpowiedzi immunologicznej i świadczy o przebytym kontakcie z wirusem.

Kup teraz!

*Instrukcja przedstawia wykonanie testu dla próbki z krwi pełnej przy użyciu mikropipety. Dokładną instrukcję można zobaczyć w dziale materiałów do pobrania na końcu strony internetowej.

Interpretacja wyniku testu na przeciwciała COVID-19

Pozytywny wynik testu na przeciwciała IgG COVID-19

Wynik pozytywny IgG

Pojawia się kolorowa linia w obszarze kontrolnym (C) oraz kolorowa linia w obszarze 2 (IgG). Świadczy o zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 w przeszłości i przejściu choroby COVID-19.

Pozytywny wynik testu na przeciwciała IgM COVID-19

Wynik pozytywny IgM

Pojawia się kolorowa linia w obszarze kontrolnym (C) oraz kolorowa linia w obszarze 1 (IgM). Wynik jest pozytywny na specyficzne przeciwciała COVID-19 i wskazuje na pierwotne zakażenie.

Pozytywny wynik testu na przeciwciała IgG/IgM COVID-19

Wynik pozytywny IgG i IgM

Pojawia się kolorowa linia w obszarze kontrolnym (C) oraz powinny pojawić się dwie kolorowe linie w obszarach 1 i 2 (IgG i IgM). Kolory intensywności linii nie muszą się zgadzać. Wskazuje na wtórne zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

Negatywny wynik testu na przeciwciała COVID-19

Wynik negatywny

Pojawia się kolorowa linia w obszarze kontrolnym (C). Nie pojawia się żadna linia w obszarze 1 lub 2 (IgG lub IgM).

Wynik nieprawidłowy

Kontrola jakości

Test na przeciwciała COVID-19 posiada wewnętrzną kontrolę proceduralną, jest nią kolorowa linia pojawiająca się w obszarze kontrolnym (C). Potwierdza ona wystarczającą objętość próbki i poprawne wykonanie procedury testowej. Standardy kontrolne nie są dostarczane z tym zestawem; jednakże zaleca się, aby potwierdzić prawidłowe uzyskanie wyników pozytywnych oraz negatywnych w ramach dobrej praktyki laboratoryjnej.

Kolorowa linia w obszarze kontrolnym (C) nie pojawia się. Powodem nieprawidłowego zachowania linii kontrolnej (C) jest prawdopodobnie: dodanie niewystarczającej ilości buforu lub nieprawidłowe wykonanie procedury testowej.

Nieprawidłowy wynik testu na przeciwciała COVID-19

Materiały do pobrania

Certyfikat

Instrukcja

Szczegółowa instrukcja zawierająca dodatkowe informacje o teście na przeciwciała IgG/IgM COVID-19